TAVUK TAŞLIK ZARI

NEDİR BU TAŞLIK ZARI?

 Taşlık,kuş sınıfının sahip olduğu bir bölümdür.kuşların midelerinden sonra gelir.kuşlar yem yerken arada taşları da yer bu taşlar taşlık bölümüne doluşur.midede kimyasal sindirimi yapılan yemler bu bölümde bir öğütücünün içine giriyormuş gibi taşlarla öğütülür,ezilir. Taşlık yiyeceklerin tam olarak öğütüldüğü ve bağırsaklara gönderildiği yerdir  buradaki organın iç çeperini saran ve gerekli enzimlerle donatılmış  zara taşlık zarı yada bizi  ilgilendiren adıyla tavuk taşlık zarı denir.

tavuk taşlık zarı nereden çıkar örnek video

BÖBREK TAŞLARINA ETKİSİ NEDİR?

Burada yazacaklarım kesinlikle kendi deneyimlerim ve araştırmalarım sonucu edindiğim birikime dayalıdır hiçbir şekilde sağlık gibi önemli bir konuda sizleri yanıltsın istemem zaten kullanılacak ürün doğal olduğu için herhangibir zararı olmayacaktır.Tavuk taşlık zarı bir çok araştırmaya konu olmuş ve %75 başarı oranına ulaşmış ben de kendi kişisel deneyimim ile sabittir yüzde yüz işe yarıyor tıpkı kanatlı hayvanlardaki o taşların fazlasını nasıl eritiyor sa böbreklerdeki taşı da kimyasal olarak eritiyor. Ben yazları köye gittiğim de tavukların yerden taş ve kum toplayarak yuttuğunu görmüştüm ve eğer siz de köy tavuğu kestiyseniz bilirsiniz taşlığın içi taş doludur ve az çok bu taşların kanatlılarda  ne işe yaradığını biliyoruz  peki  taşların fazlası ne oluyor işte ben araştırırken öğrendiğim şu ki  taşlık zarı taşların fazlasını salgıladığı enzimlerle taşın türü ne olursa olsun (mermer taşı dahil) eritiyor bu doğal süreç biz hastalarda da aynı şekilde iş görüyor ve ne olduğunu anlamadan taşlardan kurtulmuş oluyoruz. 

KULLANIM ŞEKLİ

  • Taşlık zarlarını iyice yıkıyoruz , güneşte  ya da beim yaptığım gibi fırında çok düşük ısıda yakmadan kurutuyoruz.
  • Havanda yada mikserde çok küçük parçalar haline gelene kadar ufaltıyoruz.
  • Sabahları aç karnına kahvaltıdan 30-60 dk kadar önce bir çay kaşıyı kadar ağzımıza alıyoruz ve üstüne bol su içiyoruz unutmayın sindirim bir hidroliz olayıdır.
  • Bu uygulama taşların sayısı ve boyutuna bağlı olmakla birlikte yaklaşık 2-3 ay kadar devam etmeli ve bunlara ek olarak bu süre sonunda film ve tomografi sonuçlarına bakılarak ilerleme durumuna göre hasta kararını vermeli.
  • NOT: Yukarıda ki uygulama dozu benim uyguladığım ve sonuç aldığım doz dur benim her iki böbreğim de sayıca çok fazla 3-4 mm çapında bidolu taş ve ayrıca bunlara ek  sol böbreğimin ortasında 13 mm çapında büyük bir taş vardı ve bu uygula ile ağrı sızı olmadan,herhangi bir yan etki görmeden doğal bir şekilde  taşlardan kurtuldum.Dediğim gibi uygulama şekli sizler için örnek teşkil etsin günde 2 yada 3 öğün almanızda da herhangi bir sakınca yoktur.


SSS’leri görüntüleyin